На Яготинщині відбувся фестиваль педагогічних ідей

Для педагогів дошкілля вже стало традицією проведення «Фестивалю педагогічних ідей дошкільної освіти Яготинщини».

Повідомляє сайт ЯГОТИН СЬОГОДНІ з посиланням на РДА.

Щороку на початку лютого збираються вихователі садочків міста та району, щоб поділитися педагогічними надбаннями, продемонструвати професійні вміння, педагогічну майстерність, підняти виховательський авторитет серед колег та вихованців, проявити власні педагогічні здібності. Так у музичній залі ДНЗ №1 «Зіронька» 9 лютого 2018 року методистом РМК відділу освіти Яготинської РДА Миненок О.В. було проведено «Фестиваль педагогічних ідей дошкільної освіти Яготинщини».  Метою заходу було стимулювання творчого, інтелектуального розвитку та задоволення потреб у професійній самореалізації працівників дошкільної освіти, створення умов для співпраці педагогічних працівників, виявлення  ініціативних,  творчо  працюючих  педагогів,  які  застосовують  у  своїй практиці  сучасні  науково-теоретичні  положення,  самостійно  розробляють  нові  педагогічні  ідеї, авторські методики.

У фестивалі взяли участь 18 педагогічних працівників дошкільної ланки освіти району, які  мали можливість  представити  власний педагогічний досвід,   інноваційні  методи,  прийоми  та  форми  роботи, обмінятися  практичним  досвідом  модернізації  освітнього процесу у сучасному дошкільному закладі.

Знайомство з педагогічними надбаннями району розпочали з презентації навчального комплекта «Звук» (автор – вчитель-логопед  ДНЗ №3 «Ромашка» Шабельник І. І., дизайн та комп’ютерна верстка – Потайчук О. Ю.), який виконує подвійну функцію: домашнього логопедичного зошита для роботи батьків з дітьми для засвоєння лексичних тем та звукових карток для постановки та автоматизації звуків у дітей старшого дошкільного віку. Комплект стане незамінним помічником у роботі вчителів –логопедів, вихователів, батьків для подолання вад звуковимови у дошкільнят.
Далі педагоги закладів дошкільної освіти ділилися досвідом роботи з різних аспектів навчання, виховання та розвитку дітей дошкільного віку. Вихователь ДНЗ №2 «Дюймовочка» Булат Т. М. представила до уваги адаптовану програму з організації театралізованої діяльності в ДНЗ «Смайлик».  Реготун Т.В. (ДНЗ № 3 «Ромашка») розповіла про розвиток творчих здібностей у дітей нетрадиційними техніками малювання. Вихователь дитсадка «Дзвіночок»  Черняхівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – ДНЗ (ясла-дитячий садок)»  Комаренко Н. В. ознайомила присутніх з новими підходами до українознавчої роботи в дошкільному навчальному закладі, які    впроваджує з метою реалізації Концепції національно-патріотичного виховання дошкільників.  Цікавими та змістовними були виступи вихователів Карпінської Т. М. (ДНЗ №2 «Дюймовочка») про формування логіко-математичної компетенції у дітей дошкільного віку,  Дуброви В.Г. (ДНЗ №5 «Берізка») про екологічне виховання малюків та Сильвестрової Ю. В. (ДНЗ №4  «Пролісок») про використання дидактичних ігор для розвитку мовлення дошкільнят. Вихователі Палазенцева Т.М. (ДНЗ № 3 «Ромашка») та Войтенко Л. В. (ДНЗ №5 «Берізка») поділилися досвідом роботи з валеологічного виховання дошкільників, яке є важливою частиною всебічного розвитку дитини.  Практичні психологи  Шумілова Н.П. (ДНЗ №4 «Пролісок») та Балухтіна В.В. (ДНЗ №6 «Волошка») розповіли про особливості психологічного супроводу дітей дошкільного віку. Наталія Петрівна акцентувала увагу присутніх на значенні вчасної діагностики та корекції порушень емоційно-вольової сфери малюків, а Вікторія Віталіївна презентувала систему роботи практичного психолога з формування готовності старших дошкільників до навчання у школі. Позитивних результатів у своїй педагогічній діяльності з проблеми формування основ безпеки життєдіяльності дітей дошкільного віку здобула вихователь Двірківщанського НВК Кравченко Н.В., яка поділилася своїми здобутками з колегами.

Обмінюючись досвідом роботи, учасники фестивалю висловлювали власні думки стосовно питань навчання та виховання дошкільників. Кожному педагогу було надано рекомендації методистом відділу освіти Миненок О. В. щодо подальшого розкриття та впровадження досвіду в освітній процес закладів дошкільної освіти. «Педагог – звучить гордо! Адже він  навчає, формує, виховує найдорожче в світі – дітей. Завдяки позитивному впливу вихователя діти вчаться розуміти світ, радіти життю, тому слід ніколи не зупинятися на одному місці, бо педагог має бути творчою особистістю, організатором людського спілкування,» –  такими словами завершила зустрічОксана Вікторівна і побажала присутнім творчих злетів.

«Фестиваль педагогічних ідей»  є доказом того, що атестація педагогічних працівників – не екзамен, а свято, присвячене праці колег, які крок за кроком йшли до вершини педагогічної майстерності. Це свято великої, щедрої, доброї виховательської душі, свято творчості педагога.

НОВИНИ РАЙОНІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Баришівського району

новини Білоцерківського району

новини Богуславського району

новини Бородянського району

нновини Бориспільського району

новини Броварського району

новини Васильківського району

новини Володарського району

новини Вишгородського району

новини Згурівського району

новини Фастівського району

новини Іванківського району

новини Кагарликцького району

новини Красятицького району

новини Макарівського району

новини Миронівського району

новини Обухівського району

новини Переяслав-Хмельницького району

новини Рокитнянського району

новини Києво-Святошинського району

новини Сквирського району

новини Ставищенського району

новини Таращанського району

новини Тетіївського району

новини Яготинського району