На Яготинщині вшанували учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого – особливий день для України: двадцять дев’ять років тому завершилась Афганська війна. Після Другої Світової війни війська СРСР брали участь у 24 локальних війнах і збройних конфліктах на території 16 іноземних держав. Але війна в Республіці Афганістан, яка тривала довгих 10 років, була найбільш масштабною та кривавою.
Повідомляє сайт ЯГОТИН СЬОГОДНІ з посиланням на РДА.
Поділяючи всю біль з тими, хто втратив на цій війні своїх рідних і близьких, дітей і чоловіків, віддаючи данину поваги всім учасникам подібних подій, громада Яготинщини зібралася вшанувати світлу пам’ять полеглих земляків. Участь у заході взяли представники районної та міської влади, учасники бойових дій, голови сільських рад району, представники громадськості.
Десятирічна війна, яка закінчилася 29 років тому, досі болить у душах і серцях українців. У ній брали участь близько 160 тис. наших співвітчизників, а 12 тис. зазнали поранення. 3380 українців не повернулися до рідних домівок, залишивши у вічній скорботі свої сім’ї.
Пам’ять про всіх, хто віддав життя в роки воєнних протистоянь, вшанували хвилиною мовчання.
Вітаючи воїнів-афганців, виконувач обов’язків голови адміністрації О.І.Рудніцька зазначила, що ветерани Афганістану завжди були і є прикладом мужності й відваги, зразком людей, для яких обов’язок — це не просто слово, а норма поведінки, зміст життя. Вона наголосила, що районна та міська влада і надалі вирішувати існуючі проблеми, та допомагатиме  у щоденних буденних справах. – «Ваше покоління, обпалене полум’ям збройних конфліктів, стало активним учасником розбудови України. Воїни-інтернаціоналісти сказали своє вагоме слово під час Революції Гідності. Ваш професіоналізм, ваш військовий вишкіл і патріотизм, – цей справжній афганський досвід, став запорукою багатьох перемог у боротьбі за незалежність і територіальну цілісність України на Сході».
Багато вдячних і теплих слів звучало на адресу воїнів- інтернаціоналістів і від голів районної та міської рад В.Г.Грицая та Н.М.Дзюби, котрі подякувала всім військовослужбовцям за героїзм, за вірне служіння Батьківщині, за проявлену мужність в нинішній обороні рідної землі, за свідому громадянську позицію, турботу про родини загиблих побратимів і патріотичне виховання молодого покоління.
Привітав побратимів й голова районної громадської організації ветеранів Афганістану М.І. Процик та подякував керівництву району та міста за можливість побачитися та поспілкуватися з товаришами і висловив сподівання на таку ж зустріч в наступному році.
За сприяння місцевої влади привітати побратимів піснею та спогадами про роки війни в Афганістані приїхав народний артист України, композитор, поета-пісняр Мар’ян Гаденко разом з заслуженою артисткою України Оксаною Нестеренко та солісткою Академічного ансамблю пісні і танцю Національної гвардії України Юлією Мартиновою.

НОВИНИ РАЙОНІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Баришівського району

новини Білоцерківського району

новини Богуславського району

новини Бородянського району

нновини Бориспільського району

новини Броварського району

новини Васильківського району

новини Володарського району

новини Вишгородського району

новини Згурівського району

новини Фастівського району

новини Іванківського району

новини Кагарликцького району

новини Красятицького району

новини Макарівського району

новини Миронівського району

новини Обухівського району

новини Переяслав-Хмельницького району

новини Рокитнянського району

новини Києво-Святошинського району

новини Сквирського району

новини Ставищенського району

новини Таращанського району

новини Тетіївського району

новини Яготинського району