У Канаді випустили позолочену монету-писанку

Сьогодні в оборот випустили нову монету Королівського монетного двору Канади.

Повідомляє СТОЛИЧНИЙ САЙТ з посиланням на gazeta.ua.

Вона буде у вигляді традиційної української писанки під назвою “Золота весна”.

Номінал монети – 20 канадських доларів. Це 450 грн. При виготовленні використовували срібло, кольорову емаль і позолоту. Останню використовували вперше, обидві попередні монети-писанки були повністю срібні.

“Я назвала її “Весна”, але офіційна назва – “Золота Весна”. Там розпускається багато гілочок, древніх символів, які закликають весну”, – написала на своїй сторінці в Facebook художниця українського походження Анна Мораш, яка розробила дизайн монети.

Анна – не новачок: гроші-писанки 2016 і 2017 років – теж її рук справа.

За словами представників Монетного двору, це “данина поваги понад 1,2 мільйона канадців українського походження, традиції яких стали частиною культури Канади”. Кожен символ і колір на монеті має своє старовинне значення. Так, наприклад, синій – це небо, здоров’я, жовтий – молодість і чистота, червоний – радість і пристрасть, зелений – прихід весни і оновлення природи, чорний – вічність.

Мають значення і символи. Сама широка смуга – це зірки, сонце як символ життя, удачі і зростання. Маленькі трикутники – вогонь, повітря і вода. Там же вигравірувані написи “20 доларів”, “2018” і “Канада”. На зворотному боці позолоченого аверсу – портрет королеви Єлизавети II.

Важить монета-писанка 31,82 г срібла з позолотою. Діаметр – 45 мм завдовжки і 33 мм завширшки. Загальний тираж – 5000 монет.