У Києві переселенку позбавили пенсії через зміну місця проживання

Переселенка із Донецька, яка уже два роки живе у Києві, переконує, що залишилась без пенсії, бо працівники соціальні служби не застали її вдома. Мовляв, на момент перевірки була у санаторії. Однак напередодні жінка змінила місце проживання і не повідомила про це у відділ соцззахисту.

Про це йдеться у сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне» (щобудня о 21:00 на телеканалі ZIK), передає СТОЛИЧНИЙ САЙТ.

Відколи на Сході України розпочалась війна, Олена Фіта разом із чоловіком перебрались до Києва. Спочатку подружжя тіснилось у столичному помешканні разом із родичами. Та у червні нарешті змогли орендувати двокімнатну квартиру. Адже чоловікові – фізику за фахом – запропонували роботу в Польщі. Олена теж знайшла там заробітки, тож тепер живе між двома столицями – Варшавою та Києвом.

Однак влітку жінці припинили виплачувати пенсію. У відділі соцзахисту запевняють: так сталося, оскільки під час перевірки її не застали за місцем проживання. Переселенка ж запевняє: у цей час перебувала на лікуванні у санаторії. До того ж, коли переїхала від родичів, просто не встигла подати довідки про зміну місця проживання. Тож Олену обурює, що соцслужби навіть не зателефонували та не попередили про візит.

«Коли я запропонувала їм показати документи з санаторію, які підтверджують, що справді перебувала на території України, сказали, що це не потрібно. Мовляв, самі прийдуть і перевірять, чи я справді проживаю за вказаною адресою. І тільки після цього виплати відновлять», – розповідає Олена.

Довідку про зміну місця проживання жінка уже зробила та подала до Пенсійного фонду. Але їй уже час повертатись на роботу до Польщі, тож чекати на візит соцслужб Олена більше не може.

«Ми переїжджали з однієї квартири у іншу. А оскільки в мене проблеми зі здоров‘ям, я відклала довідки на більш зручний час. Але ж мені навіть не зателефонували, зробивши рабинею, яка повинна сидіти і не виходити з дому, чекаючи, поки прийдуть і мене перевірять. Ще браслет електронний одягніть! Це дуже принижує і ображає», – обурюється переселенка.

Тим часом у районному управлінні соцзахисту наполягають: жінка повинна була попередити про свою відсутність ще перед від‘їздом у санаторій і обов‘язково повідомити про нове місце проживання.

«Згідно постанови, у разі зміни місця проживання, потрібно звернутись до уповноваженого органу. Обов’язково протягом 10 днів слід повідомити про зміну місця проживання», – наголошує заступник керівника районного управління соцзахисту Валентина Дячук.

Та у відомстві все ж пішли на зустріч Олені. До жінки таки завітали із перевіркою. Та іншим переселенцям чиновники радять приносити довідки вчасно.

 

НОВИНИ РАЙОНІВ КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

новини Баришівського району

новини Білоцерківського району

новини Богуславського району

новини Бородянського району

нновини Бориспільського району

новини Броварського району

новини Васильківського району

новини Володарського району

новини Вишгородського району

новини Згурівського району

новини Фастівського району

новини Іванківського району

новини Кагарликцького району

новини Красятицького району

новини Макарівського району

новини Миронівського району

новини Обухівського району

новини Переяслав-Хмельницького району

новини Рокитнянського району

новини Києво-Святошинського району

новини Сквирського району

новини Ставищенського району

новини Таращанського району

новини Тетіївського району

новини Яготинського району